MISONIXSONICONE


ULTRASON VE GÜVEN SAĞLAR
SonicOne O.R. jeneratörü standart duvar voltajını bir kablo tesisatı ile el aletine ileterek 22.5 Khz elektrik sinyaline dönüştürmektedir. El aleti eletro-sinyali mekanik vibrasyona dönüştüren piezoelektrik kristalleri ihtiva etmektedir. El aletinin distal ucuna ekli olan titanyum alaşımlı uç mekanik vibrasyonu artırır ve doğrudan temas ile dokuya ultrasonik akustik enerji transfer eder. Neticesindeki kavitasyon, mekanik ve hidrodinamik etkiler doku parçalaması, yumuşak ve sert dokunun çıkarılması, fragmantasyonu ve emülsiyonunu sağlar.

BECERİLERİNİZİ ARTIRACAK ENSTRÜMANLAR
Bağımsız yumuşak doku debridman uçları ve sert doku bıçaklarının tasarımı doktorların çeşitli nedenlere bağlı birçok yara şekillerini etkin şekilde debride edebilmesini sağlar. Klinik uygulamalar cerrahi sonrası yara komplikasyonları, diyabetik ayak ülserleri, venöz ülserler, basınç yaraları, yanıklar ve sert dokuların debridmanı gibi birçok uygulamayı içermektedir.

HIZ İÇİN OPTİMİZE EDİLMİŞTİR
Amplitüdü ve gücü ikiye katlayan, yeni Wide Hatch Probe SonicOne O.R. debrimanın önemli ölçüde daha hızlı olmasını sağlar.
*Daha geniş prob başı, debridman sırasında daha fazla yüzey alanı sağlar.
* Yüksek güç, daha hızlı yara debridmanı için daha fazla yüzey teması sağlar

YUMUŞAK TEMASLA YUMUŞAK DOKU DEBRİDMANI
SonicOne O.R. cerrahlara güvenli ve etkin şekilde yumuşak ve sert doku tedavisi imkanı sağlar. Düşük frekanslı yüksek yoğunluklu ultrason kullanan SonicOne O.R. titanyum problar 22.5 kHz’de vibrasyon sağlamaktadır. Bu hassas vibrasyon dokuya transfer edilerek, moleküllerin titreşmesini sağlayan mekanik enerjiyi oluşturmaktadır. Doku içinde oluşturulan ve sıvılarla kaplı mikro boyutlu gaz baloncukları çöken (içeriye doğru çekilen) , neticesinde yakın dokulara hasar veren baloncuklar yaratmaktadır. Sağlıklı doku membranlarının titreşim ile hareket ederek oluşturduğu bu geçici kavitasyon, devitalize dokuyu emulsifiye etmektedir.BİYOFİLMİ PARÇALAR, DOKUYU AYIRIR

Bakteri ve biyofilm parçalanması
Geçici kavitasyonun ultrasonik görünümü nedeniyle SonicOne O.R. tarafından oluşturulan gaz dolu baloncuklar içe çökmeden önce hızlı bir genişleme sağlar. Gaz baloncuklarının içeri doğru çekilmesi ile oluşan türbülans bakterinin ve biyofilmin parçalandığı bir mekanizma oluşturabilir.

Sağlığa etkisi
Düşük frekans ultrasonun yara yatağı hazırlanması ve sağlık üzerindeki terapötik etkileri literatürde iyi olarak belgelenmiştir. Akustik mikro-akıntı ve kavitasyon iyileşme aktivitesinin işleyişini yönlendiren başlıca etkilerdir. Akustik akıntının hücre membranı geçirgenliğini ve ikinci haberci aktiviteyi değiştirdiği, bu durumun yüksek protein sentezi, mast hücrenin degranülasyonu ve büyüme unsurlarının aşırı üretimi ile sonuçlanabileceği ortaya konmuştur. Araştırma upregülasyon gerçekleştiren enflamatör gen ekspresyonu, artmış anjiyogenesis, artmış vaskülarite ve tetiklenmiş proteolican sentezini kanıtlamıştır.

Sert doku kesim kapasiteleri
SonicOne O.R. standart sert doku cihazlarına nazaran daha hafif bir osteotomi sunan yeni bir cerrahi sert doku kesim ve şekillendirme kapasitesine sahiptir. Canlı ve ölü sert dokuları etkin şekilde yok ederken kazara temas ettiği elastik yumuşak dokuları pek etkilemez. Sert dokunun ultrasonik kesimi elektriksel sinyalin artırılması ile mümkündür ve bu sinyali aşırı yüksek bir frekansta, saniyede 22,500 kat bir kör bıçağın yüksek oranda ileri ve geri hareketine dönüştürmektedir.

YARA YATAĞI HAZIRLANMASINDA YENİ BİR STANDART OLUŞTURMAKTADIR

Hassasiyet
*Canlı dokuyu korurken ölü dokuyu emülsiyon haline dönüştürmektedir
*Vücudun zorlu bölgelerinde (örneğin yüz, boyun, eller ve tünel yaraları) kullanım sağlayan çoklu tedavi uçları
*Canlı ve ölü sert dokuların kesin osteotomilerine imkân sağlayan sert doku kesim kapasiteleri

Kontrol
*Uygulamaya ve vücut kontörlerine uyumlu uç seçenekleri
*10 güç ayar seçeneği
*Kullanımı kolay pedal
*Ulaşımı zor bölgelere etkin şekilde erişim ve debride etme imkanı

Çok yönlülük
*Geniş spektrumlu akut ve kronik yaraları, yanıklar ile cerrahi bölgeleri etkin şekilde kesip çıkarır/debride eder
*Bir debridman prosedürünü güvenli, kolay tamamlamaya, operatif kan kaybını azaltmaya yardımcı olması için hafiften agresife kadar 10 güç ayarı ile debridman ve sert doku kesimini tercih edebileceğiniz 9 ucu seçme imkanı

SONİCONE O.R.- YARA YATAĞININ HAZIRLANMASINDA YENİ STANDART
*Sağlıklı doku ve hayati yapıları korur
*Bakteri ve biyofilmleri etkin şekilde parçalar ve yok eder
*Kan kaybını azaltır
*Büyüme faktörü upregülasyonunu canlandırır

Daha iyi yara debridmanı daha iyi sonuçlar demektir. SonicOne O.R. size şunları sağlar:
*Gücü ikiye katlar
*Amplitüd ikiye katlanır
*Daha fazla yüzey teması
*Önemli miktarda daha hızlı debridman

© STH TEKNOLOJİ AŞ.
TAŞPINAR MAH. 2870 SOKAK No: 1 İNCEK-GÖLBAŞI / ANKARA
P: +90 (312) 447 56 47 - F: +90 (312) 447 16 28 - M: sth@atg.eu.com