ANIKA

HYAFF® TEKNOLOJİSİ

Ekstraselülermatriks’in (ECM) en temel bileşenlerinden olan Hyaluronik Asit (HA) , insan vücudunda deri, eklemler ve gözler dahil olmak üzere birçok organ ve dokuda doğal olarak bulunan bir glikozaminoglikandır, hyaluronan olarak da anılmaktadır.

Son derece komplike bir süreç olan yara iyileşmesinin inflamasyon, granülasyon, anjiyojenez ve re-epitelizasyon gibi tüm temel safhalarında anahtar rol oynadığı bilinmektedir.

Bu önemine rağmen, HA’nın hasar görmüş deriye doğrudan, dengeli ve uzun süreli olarak takviye edilebilmesi ancak HYAFF® teknolojisiyle mümkün kılınmış ve böylelikle dermal tamirde hızlı ve güvenilir bir tedavi dönemi başlamıştır.

HYAFF® hyaluronanın esterleştirilmiş hali olup saf bir HA türevidir. Dermal rejenerasyonda biyoaktif rol oynamaktadır.

Burada yer alan tüm HYAFF® ürünlerin klinik faydalarının temelinde HA’nın aşağıda vurgulanan etkileri yatmaktadır.

HA'NIN DERMAL REJENERASYONDAKİ ROLÜ

• Diğer ekstraselülermatriks bileşenleri ve hücreler ile doğrudan etkileşimi sayesinde yara ortamını mikro ve makro düzeyde etkileme kabiliyetine sahiptir. Böylelikle inflamasyon aşamasından itibaren devreye giren karmaşık doğal onarım mekanizmalarının düzen içerisinde çalışmasında önemli rol oynar.
• Çok yüksek su tutabilme kabiliyeti sayesinde doku iyileşmesinin her kademesinde yaşamsal rol oynayan nem dengesini muhafaza eder.
• Hücre göçünü ve proliferasyonunu artırır.
• Neo-anjiyogenezi teşvik eder.
• Dermal rejenerasyon üzerinde yıkıcı etkisi bulunan serbest radikalleri etkisiz hale getirerek granülasyonun sağlıklı biçimde oluşmasına katkıda bulunur.
• Kolajen üretimini düzenli hale getirerek yalnızca yeni dokunun yapısal bütünlüğünü artırmakla kalmaz, elastin ile etkileşimi sayesinde derinin esneklik özelliğinin de tesis edilmesine katkıda bulunur. Böylelikle skar oluşumunu minimize ederek derinin fonksiyonel işlevlerinin azami düzeyde geri kazandırılmasına katkıda bulunur. Bu, özellikle pediatrik hastalarda skar dokusunun gelişimsel bozukluklara sebep olma riskini minimize eder.
• Yalnızca dermiste değil, epidermiste de doğal olarak ve yüksek miktarda bulunan hyaluronik asit, re-epitelizasyonu hızlı ve düzenli hale getirerek deri bütünlüğünün yeniden sağlanmasının son adımı olan epidermis onarımının da yüksek kaliteli bir sonuçla tamamlanmasını tesis eder.

© STH TEKNOLOJİ AŞ.
TAŞPINAR MAH. 2870 SOKAK No: 1 İNCEK-GÖLBAŞI / ANKARA
P: +90 (312) 447 56 47 - F: +90 (312) 447 16 28 - M: sth@atg.eu.com